יום א', כח’ באב תשע”ז
דף הבית דבר המנהל גלריה חדר מורים יצירת קשר
 
בבית הספר דגש מרכזי בנושא מידות ודרך ארץ, ובפעילויות החברתיות והערכיות לאורך השנה במסגרת ה"מסע למידות ודרך ארץ", מידות הראי"ה, פעילויות כיתתיות ובית ספריות, וכן בפעילות הקהילתית ופעילויות בית ספר בקהילה
קרא עוד...
שאלות מרחיבות דעת ולב- בעוד מספר ימים, נחגוג את ליל הסדר, שמצוותו העיקרית היא "והגדת לבנך". בלילה הזה​,​ אנו מצווים ללמד את בנינו את יסודות האמונה והגאולה. חז"ל לימדו אותנו באמצעות ההגדה, שהדרך הכי טובה לעשות זאת היא ​בעזרת "שאילת שאלות". בליל הסדר, ​לכל אורך ההגדה אנו נפגשים בשאלות​-​ דרך ​ה​קושיות ​ב​"מה נשתנה?", באמצעות ארבעת הבנים ששואלים שאלות, ועד לסיום "נרצה", בו אנו שואלים "אחד מי יודע?".​ תכני ליל הסדר וסיפור יציאת מצרים​,​ מוגשים לנוכחים באמצעות שאלות ומזמנים רצון לשיתוף בין כל המסובים, דרך הסקרנות​ שאנו מעוררים​, ההקשבה​ אחד לשני, ​והשיח המשותף בצורה שתוביל אותם לזכירה, להפנמה, לזהות והזדהות ולהכרת הטוב.
קרא עוד...
תלמידי רשת נעם היקרים ויהי נעם ה' עליכם,נסו לזהות את הרמזים, ולפתור את החידה המתגלגלת.ואולי כתתכם תזכה ב600 ₪. פתרתם את החידה? שלחו לreshetnoam@gmail.co m מידי שבוע ישלח רמז חדש.בהצלחה רבה! רשת נעם צביה
קרא עוד...
תוכנית בית ספר בקהילה שאנו לוקחים בה חלק, מובילה לקשרים קהילתיים מבורכים. קיים קשר כבר מספר שנים בין בית הספר עם גורמים שונים בקהילה. בית הספר משתתף בפעילות משותפת עם המתנ"ס הקהילתי במספר פרוייקטים בשנה. סביב מעגל השנה יוצאים תלמידי בית הספר לפעילויות התנדבות במקומות שונים בשכונה. כמו כן אנו מזמינים את ילדי הגנים לפעילות משותפת עם תלמידי בית הספר, לאורך המעגל השנתי. מידי חודש אנו מקיימים בספרית בית הספר פעילות קהילתית סביב ספר ויצירה. בית הספר לוקח חלק בשמירה על הטבע הקהילתית בשיתוף עם גורמים ירוקים שכונתיים, נעשו שיתופי פעולה בין בתי הספר בשכונה.
קרא עוד...
קרא עוד...
"קדושת הארץ מקרבת את עמי ישראל להקב"ה" (הראי"ה קוק זצ"ל) "אני מאמין שאין דרך טובה יותר לחוש את הקשר לארץ ישראל מאשר להלך בה לאורכה ולרוחבה, לחצות את עמקיה, להעפיל אל פסגת הריה, ולסייר בשביליה גם הנידחים יותר. רק כאשר אתה מסייר ברגל ברחבי הארץ, מתבשם מנופה, ורואה במו עינייך... את שרידיה הקדומים, ויישוביה החדשים, אתה מרגיש את הקשר האמיתי לארץ ישראל ואת היותך בן הארץ הזאת." זאב וילנאי ז"ל- גאוגרף והיסטוריון ישראלי, נחשב לאחד מגדולי חוקרי ארץ ישראל ועתיקותיה בדורות האחרונים, חתן פרס ביאליק ופרס ישראל.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
בית ספרנו זכה להיכלל כבית ספר ניסויי של משרד החינוך, בתחום הפדגוגי. במסגרת הניסוי אנו נפעל ליצור שינוי משמעותי בדרכי ההוראה והלמידה בבית הספר, במהלך השיעורים. על מנת להפוך את הלומד לפעיל בתהליך הלמידה, לפתח הבנה מעמיקה ולהבנות את הידע.
קרא עוד...
הורים יקרים שלום וברכה! "כאשר נתבונן על הנהגת העולם כולו נראה, כי הסיבה העקרית לתקון האמתי והסדר הנכון שבבני אדם אינו כי אם נתינת הכבוד למי שראוי לכבדו. מכבוד החכמים - מסתעף אהבת תורה וחכמה ומדות טובות ויראת ד'. מכבוד הורים - מסתעף חנוך ישר העושה פרי ברכה בלב הבנים, לעת יגדלו. למעלה מזה, מכבוד מלכים - מסתעף כללות התקון האמתי בחיי האדם המדיני (=החברה). נמצא כי רגש הכבוד פועל לקיום העולם בכלל" (הרב קוק זצ"ל, חבש פאר)
קרא עוד...
קרא עוד...
במהלך שנת הלימודים אנו מחנכים את תלמידינו בעבודה קשה ומסורה, מתוך אהבה גדולה. החינוך והאמון מסייעים לתלמיד לגלות את עצמו ולהביא את כוחותיו לידי ביטוי. החופש בהיבט זה יכול לשמש כמבחן. האומנם ההשקעה הרבה עמדה במבחן? האם העובדה, שתלמיד הגיע בזמן לתפילה בבית הספר, יכולה להעיד על כך שגם בזמן החופשה נפגוש אותו שלוש פעמים ביום בתפילה במניין?אולם, ניתן לבחון את תקופת החופשה גם במבט אחר: תקופת החופשה מציבה אתגר גבוה יותר, בבחינת "כל זמן מאיר בתכונתו", והיא מזמנת ערכים מיוחדים והארה מיוחדת. בתום שנת הלימודים השאלה החשובה איננה יכולתו של הנער להתמודד עם עולם הפיתויים, הסתמיות והבטלה, אלא יותר מכך. זמן החופשה נותן הזדמנות לפיתוח אישיות עצמאית של התלמיד ולחיזוק וגילוי הבחירה האישית שלו.
קרא עוד...
"יסוד החינוך הטוב הוא לבסס יפה את רגש הטבעי לטובה, לצדק לקדושה ומישרים, באופן שכשיגדל האדם כבר ימצא דרך החיים מוכנה לפניו ואיננו צריך כי אם להוסיף לקח ושכל טוב, לעלות מעלה מעלה". (הרב קוק זצ"ל, עין איה שבת לד)
קרא עוד...
בית הספר התורני "נעם רמות בנים" חרט על דגלו את האמירה "חינוך למצויינות עם כל הנשמה". הכיוון החינוכי המרכזי בבית הספר הוא חינוך למידות ודרך ארץ, לאורם של הראי"ה קוק ובנו הרב צבי יהודה קוק.בית הספר שואף לחינוך למצויינות בהתנהגות, בלימודים, ברמה התורנית ובאוירה החברתית.
קרא עוד...
במסגרת "המסע למידות ודרך ארץ", המלווה את בית ספרנו, אנו עוסקים השנה בבית הספר במידת "הכרת הטוב".בחודשים אלול -חשון עסקנו בהכרת הטוב להקב"ה בתפילה ובברכות.כעת אנו עוסקים בהכרת הטוב לחבר ולאחר
קרא עוד...
מהעשיה החינוכית חברתית - סיכום בתמונות
מסע שנתי ללימוד מידת דרך ארץ, השנה אנו עוסקים במידת הערבות והאכפתיות.מידי חודש, המסע עוצר בתחנה והתלמידים לומדים בדרכים מגוונים ובשימוש באינטיליגנציות המרובות, ערך מרכזי.
קרא עוד...
בכל שבוע המורה מרים, רכזת המתמטיקה ומצויינות מתמטית, מפרסמת חידה על דלת כל כיתה.מטרת החידות לפתח את החשיבה ולאתגר את הילדים בדרך חוויתית.בנוסף על לוח הקיר המרכזי מפורסמת "חידת המנהל", המתחלפת רק לאחר שאחד התלמידים מצליח לפתור אותה והוא זוכה בהפתעה.
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים יקרים,בזמן שאתם בבית מתכרבלים תחת הפוך,דאגתי שלא ישעמם לכם...או שחלילה תשכחו את החומר...(:משחקים נחמדים ומהנים לכלל הכיתות במתמטיקה.
קרא עוד...
קרא עוד לכיתה ד
קרא עוד...
פעילות דיסק אכפת לי, יצאה לדרך...שווה להתרשם. המורה שטרני והגב' דנה בן יהודה
קרא עוד...
המבצע הטלפוני נפתח - לוקחים אחריות על הדיבור, נמנעים מלשון הרע, מקפידים על שפה נקיה וממקפידים לדבר רק אמת. מתקשרים, צוברים נקודות וזוכים
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
בית הספר נותן מקום מרכזי לטיפול בפרט, ואנו מחפשים לטפח את היחודיות של כל תלמיד ולאפשר לילדים להעצים את יכולותיהם וכישוריהם בתחום הלימודי והחברתי.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
ילדים יקרים צפו במצגת כדי להזכר בסיפור ולהכיר צורה נוספת-סוגה חדשה - מתוקשבת .אחר כך עברו למשימה בהנאה המורה אביגיל.
קרא עוד...
הביצה שהתחפשה - הסיפור פותח במילים "הָיֹה הָיְתָה בֵּיצָה שֶׁלֹּא רָצְתָה לִהְיוֹת בֵּיצָה..." ומציג את סיפורה של ביצה שאינה מרוצה מעצמה. היא מתגלגלת בעולם (פוגשת כדור פינג פונג ובלון), מתהפכת, מתלבטת ומתחפשת (לפרח, לפטריה, לסל, לשעון וליצן), עד שלבסוף מוצאת אותה התרנגולת שהטילה אותה ושמעניקה לה את החום שחיפשה. מתוך הביצה בוקע אפרוח. מוסר ההשכל של הסיפור הוא ביכולת של האדם להאמין בעצמו ולהתפתח מתוך המצב בו הוא נמצא.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים יקרים! מצורף קישור לאתר על הגובה, באתר משחקים ופעילויות בנושאים שונים. והאתרים גלים ושי-לילדים וכן אתר ללימוד ושיפור האנגלית בכיף, תהנו!
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
חדשות ועידכונים
גלריה
חינוך למידות ודרך ארץ
מצויינות- אמירים ואשכולות
לוח פעילויות חודשי
למידה בשעת חירום
מבצעים מיוחדים
סיכום אירועי החודש
מרחב רגשי חברתי
עברית אוריינות
דף המנהל ואהבת
למידה מרחוק
מערכת שעות
רשימת חוגים
מקצועות לימוד
מרחבי כיתות
משימות לחופש הגדול
הלכות פסח - כיתה ה
הענן החינוכי


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום|