יום ד', כ’ בטבת תשע”ז
דף הבית דבר המנהל גלריה חדר מורים יצירת קשר
 
 
בית הספר פועל לשמש מוקד משמעותי בקהילה - במטרה להעמיק את הקשר והשותפות עם ההורים, הקהילה והרשות המקומית, לצורך השפעה חינוכית ערכית.
קרא עוד...
קרא עוד...
"קדושת הארץ מקרבת את עמי ישראל להקב"ה" (הראי"ה קוק זצ"ל) "אני מאמין שאין דרך טובה יותר לחוש את הקשר לארץ ישראל מאשר להלך בה לאורכה ולרוחבה, לחצות את עמקיה, להעפיל אל פסגת הריה, ולסייר בשביליה גם הנידחים יותר. רק כאשר אתה מסייר ברגל ברחבי הארץ, מתבשם מנופה, ורואה במו עינייך... את שרידיה הקדומים, ויישוביה החדשים, אתה מרגיש את הקשר האמיתי לארץ ישראל ואת היותך בן הארץ הזאת." זאב וילנאי ז"ל- גאוגרף והיסטוריון ישראלי, נחשב לאחד מגדולי חוקרי ארץ ישראל ועתיקותיה בדורות האחרונים, חתן פרס ביאליק ופרס ישראל.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
בית ספרנו זכה להיכלל כבית ספר ניסויי של משרד החינוך, בתחום הפדגוגי. במסגרת הניסוי אנו נפעל ליצור שינוי משמעותי בדרכי ההוראה והלמידה בבית הספר, במהלך השיעורים. על מנת להפוך את הלומד לפעיל בתהליך הלמידה, לפתח הבנה מעמיקה ולהבנות את הידע.
קרא עוד...
הורים יקרים שלום וברכה! "כאשר נתבונן על הנהגת העולם כולו נראה, כי הסיבה העקרית לתקון האמתי והסדר הנכון שבבני אדם אינו כי אם נתינת הכבוד למי שראוי לכבדו. מכבוד החכמים - מסתעף אהבת תורה וחכמה ומדות טובות ויראת ד'. מכבוד הורים - מסתעף חנוך ישר העושה פרי ברכה בלב הבנים, לעת יגדלו. למעלה מזה, מכבוד מלכים - מסתעף כללות התקון האמתי בחיי האדם המדיני (=החברה). נמצא כי רגש הכבוד פועל לקיום העולם בכלל" (הרב קוק זצ"ל, חבש פאר)
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מהעשיה החינוכית חברתית - סיכום בתמונות
בית הספר התורני "נעם רמות בנים" חרט על דגלו את האמירה "חינוך למצויינות עם כל הנשמה". הכיוון החינוכי המרכזי בבית הספר הוא חינוך למידות ודרך ארץ, לאורם של הראי"ה קוק ובנו הרב צבי יהודה קוק.בית הספר שואף לחינוך למצויינות בהתנהגות, בלימודים, ברמה התורנית ובאוירה החברתית.
קרא עוד...
קרא עוד...
"יסוד החינוך הטוב הוא לבסס יפה את רגש הטבעי לטובה, לצדק לקדושה ומישרים, באופן שכשיגדל האדם כבר ימצא דרך החיים מוכנה לפניו ואיננו צריך כי אם להוסיף לקח ושכל טוב, לעלות מעלה מעלה". (הרב קוק זצ"ל, עין איה שבת לד)
קרא עוד...
מסע שנתי ללימוד מידת דרך ארץ, השנה אנו עוסקים במידת הערבות והאכפתיות.מידי חודש, המסע עוצר בתחנה והתלמידים לומדים בדרכים מגוונים ובשימוש באינטיליגנציות המרובות, ערך מרכזי.
קרא עוד...
בכל שבוע המורה מרים, רכזת המתמטיקה ומצויינות מתמטית, מפרסמת חידה על דלת כל כיתה.מטרת החידות לפתח את החשיבה ולאתגר את הילדים בדרך חוויתית.בנוסף על לוח הקיר המרכזי מפורסמת "חידת המנהל", המתחלפת רק לאחר שאחד התלמידים מצליח לפתור אותה והוא זוכה בהפתעה.
קרא עוד...
קרא עוד...
לוח אירועי חודש כסלו

הורים יקרים חודש מבורך, · בחודש הקרוב, אנו ממשיכים במסע למידות ודרך ארץ ועסוקים כעת בנושא "מודה אני" -הכרת הטוב להשם יתברך. אנו לומדים מידי יום בחוברת הלימוד "לומדים להודות", בהוצאת בית הספר, בהפקת המורה שטרני. הילדים משננים משניות וברכות, מקבלים חידות מצולמות מידי מספר ימים ונהנים מ"מטמון לשבת" שיכולו לעשות סביב שולחן השבת. יישר כח למורה שטרני על כל ההשקעה! התלמידים קיבלו קופסת אוצר קטנה בה יכניסו את "מטבעות האוצר", אותם הם מקבלים על פתרון החידות והשינון ויוכלו לזכות בפרסים הנמצאים בתיבת האוצר. · סדנאות חוסן - "מיצוי ומצויינות", יתקיימו גם החודש. התלמידים משתתפים בקבוצות רב גילאיות, בסדנאות שהם בחרו (בישול, מד"א, קסמים, יצירה ועוד), ושאותן המורים מעבירים. · ערב פעילות יצירה - הורים וילדים - "חנוקח ותן" יתקיים אי"ה ביום רביעי כ"א כסלו. · אסיפת הורים תתקיים בע"ה בה' בטבת. הודעה תשלח להורים. · "מידות הראי"ה" - התלמידים לומדים מידי חודש בחברותות, בהובלת הרב אלי, תלמידי הכיתות הגבוהות ביחד עם הכיתות הנמוכות, בחודש זה הלימוד אודות גבורה יהודית ועל דמותם של הרב והרבנית גורן זצ"ל. · חמ"ד וחסד - התחלנו לאסוף מוצרי מזון לנזקקים וגם החודש נצא לפעילות חסד, בעזרת מועצת תלמידים. · "שאלות מרחיבות דעת ולב". אנו ממשיכים במרץ רב, בתוכנית הניסויית. לשמחתנו, התוכנית מתקדמת בכיוון הנכון, והילדים מרבים בשאילת שאלות המקדמות את הלמידה בשיעור ושותפים פעילים לאורך השיעורים. במהלך החודש יבקרו בבית ספרנו מפקחת בית הספר והמדריכה מטעם משרד החינוך להתרשם ולייעל את התוכנית. · יום שיא בזהירות בדרכים, בנושא "משפחה בטוחה בדרכים", במסגרת בית ספר בקהילה, בהובלת המורה שטרני, יתקיים בבית ספרנו בהשתתפות תלמידי בתי הספר בשכונה. במהלך החודש נקיים גם תחרות יצירה בנושא זה"ב בהובלת המורה רחל. · בית ספר בקהילה - גם החודש נפגש עם ילדי שלשה גנים לפעילות משותפת עם בית ספרנו לקראת החנוכה. במהלך החודש נתחיל בפעילות "אם תרצו אין זו רק אגדה", שעת סיפור, המחזה ויצירה בספרית בית הספר המתקיימת אחה"צ לכל ילדי השכונה בגילאי 5-8, בתאריך י"ג בכסלו. · אומנות ויצירה - תלמידי כיתות ד-ו, יציגו את עבודות "אומנות יהודית" שיצרו בהנחיית המורה שמעון, העבודות בהשראת יצירות פיקסו. · בחודש חשון צפינו בהצגה של תיאטרון נקודה טובה, החודש הזמנו הצגה מקסימה של תיאטרון הקרון. · סיור לימודי - בהמשך לסיורים במסגרת היתרון הירושלמי, בהם אנו מגיעים למקומות תרבות ירושלמים, תלמידי כיתות א' יצאו החודש לסיור במוזיאון ישראל. · פעילות כיתתית - המחנכים מקיימים במהלך החודש פעילות כיתתית של בוקר או ערב כיתה. שבת שלום הנהלת בית הספר והצוות החינוכי
קרא עוד...
תרגיל לביצוע היום יום ד' כ"ד שבט ה3.2.16
קרא עוד...
תלמידים יקרים.עליכם לפתוח את הקישור הבא, לענות עליו ובסיום לשלוח תגובהץ .עבודה מהנה הרב אלי
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
תלמידים יקרים.בפניכם שתי משימות, עליכם לבחור אחת מהם. לאחר מכן עליכם לשלוח תגובה. הצלחתם, היה מעניין וכדו'.1. במשימה זו נתרגל הבנת דברי רש"י. מה היה קשה לרש"י? מה גרם לרש"י לפרש דווקא כך.2. נביא - מי שמעדיף ללמוד על הפלישתים ניתן להיכנס לאופק מטח בקישור.
קרא עוד...
תלמידים חביבים,ליחצו על המשימות המתוקשבות ותהנו. נא עדכנו אותי שעשיתםשלג נעים
קרא עוד...
את המשחק צריך להדפיס ולגזור . בהנאה !
קרא עוד...
פעילות לכבוד ט"ו בשבט- חובה
קרא עוד...
תלמידים יקרים,בזמן שאתם בבית מתכרבלים תחת הפוך,דאגתי שלא ישעמם לכם...או שחלילה תשכחו את החומר...(:משחקים נחמדים ומהנים לכלל הכיתות במתמטיקה.
קרא עוד...
קרא עוד לכיתה ד
קרא עוד...
פעילות דיסק אכפת לי, יצאה לדרך...שווה להתרשם. המורה שטרני והגב' דנה בן יהודה
קרא עוד...
בית הספר נותן מקום מרכזי לטיפול בפרט, ואנו מחפשים לטפח את היחודיות של כל תלמיד ולאפשר לילדים להעצים את יכולותיהם וכישוריהם בתחום הלימודי והחברתי.
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
הבנים קראו את הספרים בבית . ובהמשך, נערכו בכיתה כארבעה מפגשים. על פי תוכנית הלימודים החדשה בספרות, המפגש בכיתה סביב "הספר השלם" משתלב במערך רחב של פעילויות. מטרת פעילויות אלה היא טיפוח הקריאה בהנאה ובהבנה בצד הקניית הרגלי קריאה לתלמידים. מטרת מפגשים אלו היא לגלות בספר ראיה נוספת מעבר לתוכן המסופר: ערכים, מאפיינים ספרותיים הקשרים עם יצירות נוספות ועוד..
קרא עוד...
ילדים יקרים צפו במצגת כדי להזכר בסיפור ולהכיר צורה נוספת-סוגה חדשה - מתוקשבת .אחר כך עברו למשימה בהנאה המורה אביגיל.
קרא עוד...
הביצה שהתחפשה - הסיפור פותח במילים "הָיֹה הָיְתָה בֵּיצָה שֶׁלֹּא רָצְתָה לִהְיוֹת בֵּיצָה..." ומציג את סיפורה של ביצה שאינה מרוצה מעצמה. היא מתגלגלת בעולם (פוגשת כדור פינג פונג ובלון), מתהפכת, מתלבטת ומתחפשת (לפרח, לפטריה, לסל, לשעון וליצן), עד שלבסוף מוצאת אותה התרנגולת שהטילה אותה ושמעניקה לה את החום שחיפשה. מתוך הביצה בוקע אפרוח. מוסר ההשכל של הסיפור הוא ביכולת של האדם להאמין בעצמו ולהתפתח מתוך המצב בו הוא נמצא.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קישור
קרא עוד...
תלמידים יקרים,במצגת השיתופית כל זוג תלמידים יצור קומיקס על מקרה אקטואלי ע"פ הנלמד
קרא עוד...
קישור לאתר הכתבה
קרא עוד...
קרא עוד...
סרטון הסבר מעניין על היווצרות השלג. אם לא נפתח לכם יש להכניס שם משתמש: נועםבנים10 וסיסמא: ירושלים
קרא עוד...
מצורף משחק זכרון לאותיות שכבר למדנו באנגלית בכיתה ג', וכן 3 שירים שאנו נהנים לשיר בכיתה,תהנו מיום החופש,המורה גילה Enjoy your day off! Kol tuv,Guila
קרא עוד...
SHALOMמצורף קובץ לתרגול כתיבה וכן חזרה לאוצר מילים שלמדנו בכיתה. ש"ב היו בעמוד 43 וכן במחברת כתיבה עמוד 2 והמילים הבאות:​play-read-listen-dance- go-friend-cards-football כ"כ מצורף תרגול קריאה באנגלית לסיפורים קצריםתהנו מיום החופש, המורה גילה
קרא עוד...
תלמידים יקרים,המורות לאנגלית שלחו לנו תרגול לחזרה ושיפור האנגלית,מומלץ מאוד, יש צורך ברמקולים.בהצלחה וGood luck המורות גילה ומירב
קרא עוד...
תלמידים יקרים! מצורף קישור לאתר על הגובה, באתר משחקים ופעילויות בנושאים שונים. והאתרים גלים ושי-לילדים וכן אתר ללימוד ושיפור האנגלית בכיף, תהנו!
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידים יקרים, כאן תספרו על חוויה מהחופשה עם תמונה. יהיה מעניין!! :)
קרא עוד...
תלמידים יקרים בכתבה תמצאו קישור למשימה להמלצה על ספר
קרא עוד...
תלמידים יקרים, בכתבה תמצאו קישור למצגת שיתופית לביצוע המשימה
קרא עוד...
חדשות ועידכונים
גלריה
חינוך למידות ודרך ארץ
מצויינות- אמירים ואשכולות
לוח פעילויות חודשי
למידה בשעת חירום
מבצעים מיוחדים
סיכום אירועי החודש
מרחב רגשי חברתי
עברית אוריינות
דף המנהל ואהבת
למידה מרחוק
מערכת שעות
רשימת חוגים
מקצועות לימוד
מרחבי כיתות
משימות לחופש הגדול
הלכות פסח - כיתה ה
הענן החינוכי


יצירת קשר


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום|